Даниел Џејмс со серија удари го нокаутира Марсело Голм па го прозва Рајана Бадера! (ВИДЕО)

Изгледа дека е решен следниот предизвикувач за појасот.

Откако ги помина поголемиот дел од првите две рунди на грб, Џејмс реши да ги пушти тупаниците да го направат своето. Веднаш на почетокот на третата рунда тргна во стој-пресметка, а по 20 секунди го испрати Голм на спиење со серија од три прецизни и силни удари.

Прво го отвори гардот со два предни директа, а потоа испрати десен аперкат одоздола, што веќе покажа дека е во царството на соништата, но Џејмс добро го удри со уште едно лево кроше и заврши со уште еден десен аперкат. Џејмс тргна на „граунд и паунд“, но за среќа судијата таму навреме ја прекина борбата.

За Даниел Џејмс ова е петта победа во низа, а вкупно трета во рамките на организацијата Белатор. Сите пет последни победи ги постигна со нокаут, а по оваа последна го прозва шампионот во тешка категорија Рајан Бадер кој го слушаше повикот од страната на кафезот и како што изгледаше нема ништо против да ги реши несогласувањата внатре во кафезот. Изгледа дека е одлучено кој ќе се бори за појасот во тешка категорија.

Марсело Голм пред овој пораз исто така беше во голема серија од четири последователни победи, а во кариерата забележа и четири настапи во рамките на УФЦ организацијата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bellator MMA (@bellatormma)

Резултати Белатор:

Главна карта
Даниел Џејмс – Марсело Голм со КО Р3, 0:26
Мачка Зингано – Леа Мекорт со одлука (29-28, 30-27, 29-28)
Џон Салтер – Арон Џефери со одлука (30-27, 30-27, 30-27)
Арчи Колган – Џастин Монталво со ТКО Р1, 3:33
Лук Трејнер – Саливан Коли со завршница Р1, 2:58

Прелиминарни
Раким Кливленд – Кристијан Едвардс со завршница Р3, 3:55
Мајк Хамел – Ник Браун со ТКО Р1, 0:42
Адам Пиколоти – Мандел Нало со завршница Р3, 4:26
Сара Колинс – Пем Соренсон со завфршница Р1, 2:43
Џеф Крејтон – Џои Дејвис со одлука (29-28, 28-29, 29-28)
Лукас Бренан – Џош Сан Диего со завршница Р1, 2:14
Владимир Токов – Ленс Гибсон Јуниор со КО Р1, 1:02
Ренди Филд – Ешли Каминс со одлука (30-27, 29-28, 29-28)
Брајс Мередит – Брендон Кариљо со завршница Р2, 3:11
Мекензи Стилер – Хендерсон со завршница Р1, 3:17

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО