Дана Вајт по испадот на Царукјан: Најверојатно ќе бидеме тужени

Извршниот директор на УФЦ Дaна Вајт го коментираше инцидентот што се случи на јубилејниот турнир УФЦ 300 во Лас Вегас (САД).

Потсетуваме, Арман Царукјан започнал тепачка со гледач кој со непристоен гест го испровоцирал и се обидел да го удри. Царукјан одел до кафезот да се бори со Чарлс Оливеира, а тепачот му го покажал средниот прст. Ова го налути Арман, кој смело скокна да се бори.

Тој инцидент не ја намали вечерта за Царукјан кој го победи Оливеира со поделена одлука. Сега може да ја освои титулата во лесна категорија. Вајт рече дека навивачите треба да престанат да ги закачаат борците. Тој призна дека е можно оштетениот навивач да ја тужи организацијата.

„Да, можеби луѓето ќе престанат да сакаат да бидат закануваат и да ги грабнат борците кога ќе излезат да се борат. Овие момци се жешки како пекол. Веројатно ќе бидеме тужени. Ќе се справиме со тоа во понеделник“, рече Вајт на прес-конференција.

https://www.youtube.com/watch?v=K3WfmlV2Nzk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО