Дана Вајт: Нема зделка со Брок Леснар

Дана Вајт не разговарала со поранешниот шампион во тешка категорија Брок Леснар кој неодамна стана слободен борец. 43-годишниот Американец не се согласи за нов договор со Светската организација за борење / WWE / и ММА организациите почнаа да му се додворуваат. Скот Кокер веднаш понуди борба со Федор Емелијаненко, а Дана Вајт возврати и понуди средба со Џон Џонс.

За жал, нема прогресија на оваа тема со Леснар, а во интервју за ТМЗ, Вајт рече дека не гледа како Брок може да се вртаи во УФЦ на тие години.

„Не сум слушнал ниту еден збор од Брок Леснар. Ќе бидам среќен да разговарам со него за да видам што се случува и како е. Ова момче има убиствена кариера и дојде во УФЦ, по што стана шампион во тешка категорија. Заработи многу пари и не гледам како ќе се врати кај нас на тие години“, изјави Вајт.

Леснар забележа скор 5-3-1 во ММА и ја освои титулата во тешка категорија со победата над Ренди Кутур. Брок два пати ја одбрани титулата, а потоа ја загуби од Каин Веласкез. Леснар е во серија од два последователни порази, при што во 2016 година го победи Марк Хант, но падна на допинг тест и победата беше откажана. Значи, Брок нема победа во ММА 10 години.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО