Далибор Богданов загуби од Абасов кој стана светски првак во самбо

Далибор Богданов загуби од репрезентативецот на Израел Тариел Абасов на Светското првенство во самбо кое се одржува во Бисехек, Киргистан.

Абасов стана светски првак во категоријата до 71 килограм за сениори во комбат самбо.

Вчера Теодора Димеска (50 кг) во спорт самбо загуби од натпреварувачка од Узбекистан.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО