Шестмина репрезентативци ќе ги бранат боите на Македонија на ЕП за јуниори во Естонија

Боите на Македонија на Европско јуниорско првенство во олимписко таеквондо од 24 до 26 август во Талин, Естонија, ќе ги бранат шестмина репрезентативци.

За Талин патуваат:

Дамјан Рајковски -48 кг
Андреј Василевски -55 кг
Христијан Симоновски -59 кг
Филип Блажевски -63 кг
Лука Ангелов -68 кг
Дарко Георгиев -73 кг

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО