Четири медали за Сеишин на „Џудо за мир“ (ФОТО)

Џудистите на Сеишин вчера, предпразнично, освоија пет медали на Меѓународниот турнир „Џудо за мир“во Пеќ – Косово, 4 сребрени и еден бронзен.

Медалите се освоени во кадетска и сениорска конкуренција, а ги освоија:

кадетите Теодора Димеска (-48 кг) – сребрен, Марија Талеска  (-48 кг) – бронзен и Николче Јакимовски  (-66 кг) – сребрен; сениорите Константин Шеќероски (-90 кг) – сребрен и Марио Цинцароски (±100 кг) – сребрен.

Ipon.mk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО