Чеик Конго славеше во главната борба на Белатор 161 (ВИДЕО)

cheick-kongo-tony-johnson-bellator-161

Чеик Конго го победи поранешниот Крал на кафезот, шампионот Тони Џонсон, во главната борба на Белатор 161 во Седар парк.

41-годишниот Французин се потпираше на клинч, уривање и граунд енд паунд на патот до победата со мнозинска одлука на судиите.

Поранешниот шампион Белатор во бантам и перолесна категорија, Џо Ворен, со гилотина во третата рунда го принуди на предавање Швеѓанецот Сирван Какаи.

Белатор 161:

Чеик Конго – Тони Џонсон (мнозинска одлука на судиите, 28-28, 29-28, 29-28)

Џо Ворен – Сирван Какаи (сабмишн, гилотина, Р3)

Анастасија Јанкова – Вета Артеага (поделена одлука на судиите, 28-29, 29-28, 29-28)

Дерек Кампос – Џамил Чан (едногласна одлука на судиите, 29-28, 29-28, 29-28)

https://youtu.be/WiOlir04g7I

https://youtu.be/diNRYEB891A

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО