Чатри Ситиодтонг сака уште повеќе да го прошири ОНЕ на американскиот пазар

Растечката азиска промоција за боречки вештини ОНЕ Чемпионшип сака да се натпреварува со УФЦ, па нејзиниот претседател Чатри Ситиодтонг најави дека во 2024 година сакаат уште повеќе да се прошират на американскиот пазар.

Оваа година организацијата го организираше првиот настан во САД. Борбата меѓу Деметриус Џонсон и Адријан Мораеш беше насловна на настанот ОНЕ Фајт најт 10 во Колорадо.

Првиот човек на ОНЕ неодамна го откри планот за следната година и најави дека ќе организира четири настани во САД и ќе продолжи да се шири на американскиот пазар.

„Пресреќен сум што можам да соопштам дека ОНЕ Шампионат се враќа во САД следната година со четири огромни настани. Нашата промоција е дом на најдобрите борци во светот и возбуден сум што уште еднаш ќе ги покажам нашите светски шампиони на американско тло. Можам да им ветам на нашите фанови кои не ги гледале настаните на ОНЕ во живо одлично искуство“, рече Чатри Ситиодтонг.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО