Чатлески се заблагодари и на борците и на помагачите за успесите

priznanija-od-catleksi-site

Тренерот на Кик бокс клубот Шампион од Прилеп, Дарко Чатлески, на достоинствен начин ја искажа благодарноста по успехот на неговите пулени на „Фајтерс глори“ во Холандија, како и на поддржувачите и промоторите на неговите ученици.

catelski-so-nekoj-priznanie

Синоќа во ресторанот „Че Плетвар“ на заеничка дружба пред присутните натпреварувачите и тренерот ги пренесоа впечатоците од големиот настан во Драхтен Холандија, но се осврнаа и на идните планови.

ipon-blagodarnica-catleksi-2016

Тренерот Дарко Чатлески благодарноста до медиумите и спонзорите ја искажа преку доделување на благодарници. Па така благодарница и беа доделени на порталите Маркукуле.мк, ИПОН.мк, ТВ Канал Визија, Телевизија Лажани, Пицерија Хепи, како и на сопственикот на ресторанот „Че Плетвар“.

catleksi-so-zena-i-decko

catleksi-so-bradest-priznanie

Ipon.mk/В.Д.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО