Буакав и по втор пат подобар од Нагбе (ВИДЕО)

Буакав Банчамек на „Ол стар фај 4“ настанот во Хонг Конг по вторпат се бореше против Виктор Нагбе.

Како и во првиот меч во 2014 година, 36-годишниот Тајландец со едногласна одлука на судиите го победи Австралиецот во Либерија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО