Буакав го уништи Еркан Варол за помалку од 2 минути на БКФЦ (ВИДЕО)

Легендата на мај тај Буакав Банчамек имаше силно деби во бокс со голи раце.

40-годишната ѕвезда од Тајланд беше предводник на настанот БКФЦ Тајланд 3: Момент на вистината што се одржа во Бангкок, Тајланд. Банчамек се сретна со Турчинот Еркан Варол во борба во лесна категорија до 70 килограми.

Варол прв ја започна борбата, кој му зададе комбинација на Банчамек, кој одговори со удар. Еркан зададе на десен оверхенд, но прими лев директ од легендата. Банчамек продолжи да се потпира на удари. Изгледаше фокусирано и продолжи да притиска.

Во последните секунди од рундата Буакав го повреди Варол со левицата во телото. Во телото на Турчинот, кој падна на подот и не можеше да стане, следеа серија крошеа. Така Банчамек дебитираше во борби со голи раце со нокаут за минута и 50 секунди.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО