БТ Спорт: Како Тајсон Фјури го поминува времето во изолација (ВИДЕО)

332

Во моментов, сите спортски настани паузираат поради епидемијата на коронавирус, а на многу луѓе не им се допаѓа, но немаат друг избор. Многу од претстојните натпревари во боречките спортови се одложени на неодредено време. БТ Спорт реши да ги насмее обожавателите на боксот и направи видео кое покажува како шампион во тешка категорија на Тајсон Фјури биго поминувал времето во изолација.

Многу луѓе се наоѓаат во изолација заради коронавирусот, а луѓето од БТ Спорт изработија делови од забавни интервјуа со Фјури и имаат за цел да му покажат што би правел ако бил изолиран 8 дена. Велика Британија, како и повеќето земји во светот, бара од луѓето да се изолираат за да спречат ширење на вирусот.

Ова е нивното видео на кое многу фанови се смеат:

View this post on Instagram

Eight days of isolation with Tyson Fury.

A post shared by BT Sport (@btsport) on