Брутално убиен поранешен ММА борец (ВИДЕО)

99

Во безумен напад во кафе бар поради кавга за земјиште брутално бил изрешетан поранешниот ММА борец од Дагестан, Шамил Абдулмуслимов. Вооружените напаѓачи влегле во кафутелот каде што се наоѓал и по кратка расправија го убиле.

Од ужасниот настан на интернет се појави видео.  Брутланото убиство наводно се случило поради крајно банална причина. Абдулмуслимов го загубил животот на лице место. Убиството се случило во градот Касавјурт во Дагестан. Абдулмуслимов беше активен до 2013 година, а кариерата ја заврши со скор од 11 победи и четири порази.