Брутален нокаут на руски кикбоскер против српски борец (ВИДЕО)

Рускиот борец Бејбулат Исаев брутално го нокаутираше Србинот Михајло Кецојевиќ за 82 секунди. Иако кикбоксерот од нашиот северен сосед беше фаворит, сепак не се прослави во борбата.

Исаев во првата рунда со брутален удар го погоди ривалот во брадата и го испрати на „спиење“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО