Бронзени медали за Мурати,Весели и Махмути во Коња-Турција!

Osvojuvaci na medali od Konja 22.4.2015

И денешниот ден на Меѓународните детски игри во Коња-Турција, беше успешен за македонските каратисти, кои освоија дав бронзени медали. Вегим Мурати во категоријата до  70 клиграми го освои бронзениот медал, како и Адријан Махмути во категоријата до 63 килограми и Вахик Весели.

Според нашите претставници, Мурати, Махмути и Весели прикажале квалитетни борби и заслужено ги освоиле медалите.

Vegim Murati osvojuvac na medal vo Konja pised

Да нагласиме дека вчера Кети Андоновска освои сребрен медал во кати, а Вјолца Гафури и Емилија Јаниќ во борби се закитија со бронзени медали.

Меѓународните игри во Коња се одржуваат по петти пат.

ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО