Бренад Реџиќ поразен од фавритот Алабердијев на СП во самбо

Бернад Реџиќ (-79 кг) загуби од фаворитот Недир Алабердијев од Туркменистан на Светското првенство во самбо што се одржува во Ташкен, Узбекистан.

Реџиќ беше совладан за 13 секунди. Туркменистанецот го освои бронзениот медал.

Утре треба да настапи вториот наш натпреварувач Далибор Богданов.

Борбата на Реџиќ е на 1:33:45.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО