Бос и во кимоно Глигор Глигороски вежбаше на снег (ВИДЕО)

Карате мајсторот од Охрид, Глигор Глигороски покажа дека ниту снегот ниту ладното време не му можат ништо да вежба на отворено бос и во кимоно.

Ова е самурајски дух.

Погледнете го видеото ТУКА

https://www.facebook.com/590612509/videos/10158960925902510/

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО