Боксер подиве по контроверзна одлука и пред судиите ги соблече гакичките! (ВИДЕО)

Renald-Garrido sobleceni gakicki

Минатиот викенд во Шпанија се сретнаа Реналд Гаридо и Асланбек Козаев. Прилично изедначен меч со мнозинска одлука на судиите победи рускиот борец. Ваквиот исход на ситуацијата не беш најдобро прифатен од францускиот борец, кој потоа со неговиот непримерен гест ги шокираше сите.

Иако се бореше против фаворизиран противник, Гаридо пружи добра борба во кој дојде на чекор до победа. За негова несреќа, судиите како победник го видоа Русинот, а сето не му се допадна на Гаридо, кој прво својот бес го истури на рингот, а потоа и спуштањето на гакичките на судиите им порача што мисли за нивната одлука.

Новонастанатата состојба го насмеа и неговиот противник, на кого Гаридо спортски му ја честиташе одработената борба.

https://youtu.be/mZajcRQjCLk

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО