Бокс меч №1 за 2017 година е…(ВИДЕО)

Спортскиот канал ХБО бокс/HBO Boxing објави компилација на најдобрите мечеви во 2017 година. Без конкуренција е борбата Кличко-Џошуа, но има и уште неколку врвни борби во видеото.

Еве го најдоброто од боксот во изминатата година:

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО