Богданов брка рекорд во Греманија-да ја заврши сезоната без пораз!

dalibor Bogadnov go isfrla protivnikot 22.11.2015

Далибор Богаднов е се посигурен, а неговата екипа граби кон врвот на Обер лигата во Греманија, односно со вчерашаната победа се искачи на второто место на табелата.

ЕСВ Минхен ост ја совлада екипата на ТСЦ ст. Волфганг со 33-13, а Богданов извојува убедлива победа во категоријата до 75 килограми во слободен стил. Тој го совлада Кевин Кетестеле со 11-0.

Dalibor Bogdano pobednik 22.11. 2015

„Се надевам дека сезоната ќе ја завршам без пораз,ми остануваат уште три борби“, истакнува Богаднов, за кого треба да размислуваат во нашата репрезентација.

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО