Бобан Илиоски: Верувам во себе и очекувам победа (ФОТО)

Бобан Илиоски успешно го мина мерењето за професионалниот меч Милош Бајовиќ.

Тие утре ќе ги одмерат силите кик бокс настанот во Нови Сад Пилот настан 2 на Батл нет чемпионшип. Нивната борба е во категоријата до 81 килограм во К1.

„Се заврши мерењето, килажата е супер, го ќекам мечот. Убаво се чуствувам. Утре е моментот да се види кој е подобар. Верувам во себе и очекувам победа“,  изјави Илиоски по мерењето за Ипон.мк.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО