Бездомникот-противникот на Мики Рурк, го излажале за парите!

mr i sejmur

На бездомникот Елиот Сејмур, кој пред неколку дена загуби со нокаут од холивудската ѕвезда Мики Рурк , организаторите на натпреварот му украле дел од парите.

Американецот се пожалил дека промоторите му ветиле дека 15.000 долари, но, на крајот, му платиле само 10.000. Во исто време Сејмур ги демантираше тврдењата дека натпреварот бил наместен и категорично изјави дека не добил пари од атерот за да падне.

Се испостави дека 29 годишниот боксер тренирал во иста сала со Мики Рурк.

Сејмур кажа дека половина година живее на улица.Средбата меѓу Мики Рурк и Елиот Сејмур се одржи на 28 ноември во Москва и заврши со нокаут во втората рунда.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО