Бетербиев го прегази Кампилјо! (ВИДЕО)

Artur Beterbiev

Артур Бетербиев (Русија) продолжи со феноменалните настапи во професионалниот бокс, откако го прегази поранешниот кандидат за светската титула во лесна – тешка категорија, Габриел Кампилјо, во едвај осмиот меч. Средбата се одржа во Квебек, Канда. Се се заврши во четвртата рунда по брутална комбинација. Русинот доминираше уште од почетокот на средбата. Тој веќе има осум победи и сите се со нокаут. Веднаш по дуелот Бетербиев го предизвика најголемото име во категоријата, Сергеј Ковалев од Русија.

https://youtu.be/rFntDPD9sJQ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО