Бени Османокси избран за најдобар кик бокс талент на Бил, наградата му ја додели славниот Дидие Куше (ФОТО)

Beni so nagradenite

Бени Османоски вечерва е избран за Најдобар кик бокс талент на Бил во Швајцарија на манифестација за Најдобар спортски талент во Швацарија за 2015 година.

beni so nagradata vo Bil

Бев избран за најдобар кик бокс талент од Бил во Швајцарија, а наградата ми беше доделена од легендарниот скијач Дидие Куше и градонацалникот на Биел, Ерих Фер“, изјави Османоски, кој пред еден месец ја освои светската титула во кик бокс на ИСКА.

Beni i drugi nagradeni

beni so nekoj nagraden

Ipon.mk/В. Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО