Бен Садик го плувна Верховен на соочувањето (ВИДЕО)

Во Ротердам се одржа прес-конференција пред реваншот меѓу Рика Верховен и Џамал Бен Садик.

Шампионот на Глори во тешка категорија на 9 декември на големиот настан во Холандија бара освета за поразот во првата битка. За време на напнатото соочување Мароканецот го плукна Верховен.

GLORY: REDEMPTION
Rico Verhoeven – Jamal Ben Saddik
Michael Duut – Danyo Ilunga
Anderson Silva – Xavier Vigney
Petchpanomrung Kiatmookao – Zakaria Zouggary

GLORY 49 SuperFight Series
Alex Pereira – Yousri Belgaroui
Ismael Londt – D’Angelo Marshall
Nieky Holzken – Alim Nabiyev
Eyevan Danenberg – Jamie Bates
Bailey Sugden – Chenglong Zhang

GLORY 49 Rotterdam
Christian Baya – Samo Petje
Omar Moreno – Anying Wang
Polufinale na turnirot vo lesna kategorija:
Niclas Larsen – Tyjani Beztati
Stoyan Koprivlenski – Maykol Yurk

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО