Балканско таеквондо првенство во Словенија

Македонската таеквондо репрезентација ќе учествува на Балканското првенство во Марибор, Словенија, што ќе се одржи на 11 октомври.

Balkansko prvenstvo vo taekvondo Slovenija

Боите на Македонија ќе ги бранат Иво Сандев во борби до 33 килограми и Даниела Георгиевска, исто така во борби до 37 килограми.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО