Бадр Хари задава тешки удари во салата и чека (ВИДЕО)

93

Легендата на кикбоксот во тешка категорија Бадр Хари не престана да тренира за време на пандемијата Ковид-19. Салите неодамна се отворија и тој се врати да го наостри оружјето. „Лошото момче“ требаше да се бори кон крајот на минатиот месец со Бенџамин Адегбај, но настанот беше откажан поради коронавирусот.

За жал, се испостави дека Глори има сериозни финансиски проблеми и е близу до банкрот. Хари не ја доби платата од втората битка со Рико Верховен, што се случи на крајот на минатата година. Не е извесно што носи иднината за Глори, но Бадр не се мачи со ова и прави се што е во негова моќ да се врати на победите.

Ова е видео од тренинг на мароканската легенда:

https://www.instagram.com/p/CCYrr4EFkGt/?utm_source=ig_embed

https://www.instagram.com/p/CCY6q70luBs/?utm_source=ig_embed