Бадр Хари се повреди и пропадна Глори 78

Легендата на кик-боксот Бадр Хари го повреди носот, што го исфрла од претстојната борба. Тој требаше да се бори со Аркадиуш Вжосек на Глори 78, што беше закажан за 17 јули. Кик бокс организацијата одлучи да ја откаже целата гала вечер и се надева дека ќе може да ја одржи на нов датум во септември.

Хари има скор 106-15-1 во рингот и би ја барал првата победа во Глори. Тој е во серија од 3 последователни порази и нема победа веќе 6 години. Бадр загуби две битки од Рико Верховен поради повреди. Го победи Хесди Гергес, но падна на допинг тест и се збогува со победата. Во последната борба кон крајот на 2020 година Хари беше нокаутиран од Бенџамин Адегбај.

Во борбената карта за гала вечерта би требало да гледаме 3 борби за титули во различни категории. Алекс Переира би се обложил на една од титулите. Тој требаше да направи реванш со Артем Вахитов. Тизани Безати би се борел за титулата со Елвис Гаши. Донован Визе требаше да се бори за титулата во средна категорија со Јусри Белгаруи.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО