Аземи и Лама ги добија противниците на Акрополис купот

Ардијан Аземи и Јасин Лама ги добија противниците на Акрополис купот во Атина. Ардијан (+92 кг) ќе боксира против Најџел Пол од Тринидад и Тобаго, освојувач на бронзен медал од Светско првенство во Белград.

Јасин Лама (-67 кг) ќе настапи утре и ќе ги одмери силите со грчкиот боксер Стелиос Кѕрсанидис.

„Очекуваме добри борби и резултати“, вели тренерот Насер Харуни.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО