Аскербиев поразен со технички туш од Дубов

Askerbiev zafat Zrenjanin 2016

Нашиот борач Лабазан Аскербиев е поразен во осминафиналето на кавлификацискиот турнир за Олимписките игри во Рио од Бугаринот Владимир Дубов со технички туш (10-0).

Подоцна Аскербиев и во репасажот е совлдан од Леван Вартанов од Шпанија со 5-4.

Аскербиев во квалификациите го победи Марцел Едвал од Греманија со 8-1. Така и тој ќе мора шанасата за учество на ОИ во Рио да ја бара на другите два турнири, како и Дејан Митров кој беше поразен од Романецот Георге Букур со 13-4.

Ipon.mk/В. Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО