Арсовски и Шехаби против Словаци на Европското бокс првенство за млади

Петар Арсовски (54 кг) и Хади Шехаби (51 кг) ги добија противниците на Европското бокс првенство за млади во машка и женска конкуренција во Софија. Тие ќе се борат против Словаци, а борбите се закажани за 16 април.

Европско првенство за млади:

51 кг
Хади Шехаби – Лукас Вимислички (Словачка) 16 април 1/8 финале

5 кг
Петар Арсовски – Матус Јаницек (Словачка) 16 април 1/8 финале

На ЕП учетсвуваат боксери од 39 држави со над 400 боксери и боксерки.

Сите водечки земји во аматерскиот бокс се присутни во Софија, како Англија, Ирска, Азребејџан, Украина, Грузија итн.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО