Арловски го забележа петиот пораз, Холм славеше со висок удар (ВИДЕО)

Холи Холм со висок удар (ножен) во третата рунда ја ноаутира Бет Кореија и ја прекина низата од три порази.

Бразилката ја предизвика поранешната шампионка и ја повика да ја нападне, а Холм ја погоди со лев висок удар и уште со еден удар откако падна, но и пред тоа беше јасно дека борбата е завршена.

Андреј Арловски го претрпе петтиот последователен пораз. Поранешниот шампион во тешка категорија загуби со едногласна одлука од Марсин Тибура.

Поранешниот лесни шампион Рафаел дош Ањош успешно дебитираше во велтер категорија со победа на поени над поранешниот шампион на Страјкфорс Тареко Сафидин.

Таканори Гоми го претпе четвртиот последователен пораз, губејќи со задушување во првата рунда од Џон Так.

УФЦ Фајт најт 111:
Холи Холм – Бет Кореија (КО, Р3)
Марсин Тибура – Андреј Арловски (едногласна одлука, 29-28, 28-27, 29-27)
Колби Ковингтон – Донг Хјун Ким (едногласна одлука, 30-26, 30-26, 30-27)
Рафаел дош Ањош – Тареко Сафедин (едногласна одлука, 30-27, 30-27, 29-28)

Џон Так – Таканори Гоми (сабмишн, давење од позади, Р1)
Волт Харис – Сирил Аскер (ТКО, Р1)
Алекс Касерес – Роландо Ди (ТКО, Р2)
Улка Сасаки – Џастин Скогинс (сабмишн, давење од позади, Р2)
Ли Јинглианг – Френк Камачо (едногласна одлука, 29-27, 28-27, 29-27)
Расел Доан – Кван Хо Квак (ТКО, Р1)
Наоки Инуе – Чарлс Џон де Томас (едногласна одлука, 30-26, 30-26, 30-26)
Луси Пудил –Жи Јеон Ким (едногласна одлука, 29-28, 29-28, 29-28)

https://youtu.be/2oY1oqmV2lw

https://youtu.be/TRtUThfhu-U

https://youtu.be/2PdzQSECS5U

https://youtu.be/6ERxAUiWHlQ

https://youtu.be/u_Z1a7nWnYY

https://youtu.be/RhC4BAPj3Qc

.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО