Ангела Магања отиде чекор понатаму: Додека ја чека новата борба, позира гола на плажа (ФОТО)

Angela-Magana 1

Најпровокативната воинка на списокот на УФЦ е Ангела Магања, без настапи е речиси една година. Но, тоа не ја спречува да биде меѓу активните УФЦ-овци на социјалните мрежи.

Магања (11-8, 0-2 УФЦ), така собра голем број на следбеници на социјалните мрежи, за што се заслужни нејзиниот остар јазик, занимливиот медиумски пристап и атрактивниот изглед, а, друштво, не ретко и прави австралиската колешка Бец Ролингс.

Овој пат Магања отиде да тренира во земјата од каде што потекнува, Порторико, за да му покажеме на светот каде е, одлучи да позира гола на плажа. Во рацете и беше само знамето на Порторико, а во преден план повторно го истакна на далеку познатиот задник.

Сепак, Магања таму е првенствено за тренирање, а тоа би можело да биде знак дека конечно ќе стигне до својата трет настап за УФЦ. Првите две подобри од нејзе беа Мишел Вотерсон и Тесија Торес.

Angela Magana

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО