Андреј Рјабински: Не е добар моментот за реванш Кличко – Поветкин! (ВИДЕО)

Povetkin peres

Рускиот милионер и боксерски промотор, Андреј Рјабински, ги урна надежите за реванш меѓу олимписките шампиони Владимир Кличко (Украина) и Александар Поветкин (Русија). Двајцата се сретнаа кон крајот на 2013 година. Украинецот победи убедливо со судиска одлука.

„Не е добар моментот за ваков дуел. За време на првиот натпревар тензиите меѓу нашите две земји не беа толку големи. Сепак, слушаме доста погрдни зборови. Сега работите ескалираат“.

 Следното искушение пред Поветкин ќе биде со тврдиот Кубанец Мајк Перес. Натпреварот ќе се одржи на 22 мај.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО