Андре Берто го нокутираше Виктор Ортиз во реваншот (ВИДЕО)

andre berto ortiz nokaut

Андре Берто (31-4, 24 КО) се врати со стил во рингот откако загуби од Флојд Мејведер.

Американско- хаитскиот боксер во реванш мечот во Карсон, Калифорнија со TKO во четвртата рунда на одмазди на Виктор Ортиз (02/06/31, 24 КО) за поразот од 2011 година, во која тој го загуби ВБЦ појасот во полусредна категорија .

Сепак, прв на поодот заврши Берто по левицата кон крајот на втората рунда. По, најверојатно, загубените три рунди, Берто ја заврши работата во четвртата рунда. Два пати го соборуваше Ортиз, кој успеа да одговори и на второто броење, но кога судијата го праша дали сака да ја продолжи борбата не одговори и на натпреварот беше прекинат.

Како поразот да не беше доволен, Виктор Ортиз мораше да справува и со нападот на подивен гледач.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО