Андонов и Димитров поразени на ЕП во Шпанија

Во денешните настапи на Европското првенство за младинци У-20 во Сантјаго де Компостела, Шпанија, Марко Андонов и Стефан Димитров претрпеа порази со тенички туш.

Останува уште настапот на Бесир Алили.

Резултати ЕП:
-61 кг Бесир Алили – Бенјамин Боејте (Романија)
-70 кг Марко Андонов – Зелимхан Муцухаев (Полска) 0-11
-79 кг Стефан Димитров – Рафаеле Матруоло (Италија) 0-10

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО