Ален Рустемовски против Роланд Верес на ЕУБЦ купот, Николов поразен

Нашиот втор претставник Ник Николов загуби со прекин во првата рунда од Александру Парашив од Молдавија на ЕУБЦ куп во Будва, Црна Гора.

Утре Ален Рустемовски ја има втората борба на турнирот против Роланд Верес од Унгарија.

На Купот настапуваат 178 боксреи од 33 држави.

Во машка конкуренција има 13 тежински категории со парична награда од 15.000 долари за прво место, 10.000 долари за второ место и 5.000 долари за трето. Сепак, четвртфиналистите исто така ќе имаат право да добијат награда која е 1.000 долари за секого.

ЕУБЦ куп во Будва:

57 кг Ален Рустемовски – Франческо Издија (Италија) 5-0

57 кг Ален Рустемовски – Роланд Верес (Унгарија) 11 октомври

67 кг Ник Николов – Александру Парашив (Молдавија) 0-5 прекин Р1(2:33)

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО