Александра Албу ги запали социјалните мрежи со жежок тренинг (ВИДЕО)

73

УФЦ натпреварувачката Александра Албу уште еднаш ги разгоре страстите на своите обожаватели на социјалните мрежи. „Стич“ се подготвува за претстојната борба на УФЦ Фајт најт 162 Лома Локбономе на 26 октомври во Сингапур. Жешката Албу има скор 3-1 во ММА. Дебито во ММА го направи во 2013 година и победи со нокаут, а две години подоцна го направи своето деби во УФЦ со победа над Изабела Бадурек со завршница.

И повторно, две години подоцна, таа победи со одлука над Каилин Куран. Александра ја задржува традицијата борба на две години и во февруари годинава се врати, за да загуби со завршница од Емили Витмир за 61 секунда. Албу е познат по провокативните фотографии и видеа на социјалните мрежи. Денес, таа одлучи да блесне во вситинско светло за придобивките од истегнување и ги натера нејзините фанови повторно да сонуваат:

„Како помага за истегнување? Помага да се опорави од физичка активност и ги штити зглобовите од можни повреди. Има подлабок ефект врз мускулите отколку масажата. Омразата е деструктивна и не мора да пишувате лоши коментари за мојот убав задник. Не се самоуништувајте со вакви коментари“.

https://www.instagram.com/p/B2pJD-vgv4M/?utm_source=ig_embed
https://www.instagram.com/p/B2j_2iXgbjV/?utm_source=ig_embed