Александар Волкановски се пофали со својот рецепт за дагестански шашлак (ВИДЕО)

Шампионот на УФЦ во перо категорија, Александар Волкановски, за момент ја напушти улогата на борбена машина во октагонот за да ги демонстрира своите вештини во кујната со рецепт за дагестански шашлик или шиш-кебап.

На Инстаграм објави љубопитно видео на кое покажува како ја подготвува маринадата и како на ер-фраер ги пржи раженчињата со парчиња кромид.

Се разбира, месото е јагнешко, бидејќи сите добро знаеме дека во муслиманската култура не се јаде свинско, но замислуваме дека рецептот ќе биде подеднакво вкусен со секое месо.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО