Александар Коновалов го освои АБЦ Гранд при (ВИДЕО)

aleksandar konovalov

Српскиот борец Александар Коновалов во рускиот Перм го освои шампионскиот појас АБЦ Гран при во категоријата до 61 килограм.

Не за долго по освојувањето на светската титула во аматерска конкуренција на Светското првенство на ВАКО во Белград, Коновалов се прекин во првата рунда го победи Јакуб Берсанукаев.

https://youtu.be/zNRciz-xfDw

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО