Алекс Оливеира ја претепал поранешната сопруга и е во бегство

Уште еден случај на семејно насилство од страна на професионален борец го потресе ММА светот. Алекс Оливеира ја претепал поранешната сопруга, а потоа избегал и се криел од полицијата. Неговата поранешна сопруга го донела нивниот син во домот на Оливеира, за да го види, а малку подоцна тој пристигнал пијан. Според медиумите во Бразил, Каубојот изразил желба да се качи на моторот и во исто време да го држи својот син.

Мајката на детето, се разбира, се спротивставила, тоа го испровоцирало Оливеира да ја тепа и да ја влече за коса, а потоа без шлем да избега. Алекс истата вечер западнал и во други проблеми и против него е поднесена тужба поврзана со закани за убиство. Ако сето тоа се докаже, тогаш Оливеира ќе има големи проблеми со УФЦ, кои обично не ги толерираат борците кои имаат проблеми со полицијата, особено нешто толку сериозно како семејното насилство. Полицијата се уште го бара место каде се наоѓа спортистот.

https://twitter.com/MatheusCostaMMA/status/1132397570402193408?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed&ref_url=https%3A%2F%2Fmma.bg%2Fnovini%2Fmma-novini%2Falex-oliveira-prebil-bivshata-si-sapruga-i-se-krie-ot-vlastite

Во последната борба Оливеира загуби со одлука на судиите од Мајк Пери минатиот месец на Флорида. Со овој пораз влезе во серија од два последователни порази.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО