Аид Салихаси е балкански шампион во пеливанско борење

Аид Салихаси е балкански првак во пеливанско борење.

Аид на Балканското првенство во пеливанско борење кое се одржа изминатиов викенд во Призрен, Косово, стана шампион во 4-та рака.

Салихаси извојува 4 победи, при што во првите две славеше против борачи од Студеничани, потоа над пеливан од Моранеи во финалето беше подобар на противник од Косово.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО