Ахмад Магомедов во репасажот на СП забележа победа и пораз

Ахмад Магомедов во репасажот на Светското првенство во борење во Белград забележа победа и пораз, така што не се пласира за борба за бронзен медал.

Магомедов вториот меч го загуби од Иранецот Мохамад Нокодилрами кој ќе се бори за бронза.

Денес Магомедгаџи Нуров ќе стартува во категоријата до 97 килограми.

Резултати СП:

79 кг
Ахмад Магомедов – Ахмед Усманов (неутрален) 2-3
Репасаж
Ахмад Магомедов –Мор Сахим 16-6
Ахмад Магомедов – Мохамад Нокодиларми (Иран) 1-5

18-19 септември
97кг Магомедгаџи Нуров – Гиви Мачарашвили (Грузија)

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО