А.Емелијаненко до Федор: Се извинувам за се! Сега сум трезен

Легендата на ММА Федор Емелијаненко на крајот на минатиот месец го прослави 47-от роденден.

Неговиот помлад брат Александар, со кој Федор не комуницирал долги години, му го честитал роденденот. Сега Емелијаненко помладиот е на рехабилитација во Ингушетија. Се чини дека тоа дава резултат.

Во видеото тој не само што му честиташе на Федор, туку побара и прошка.

„Федор, брате мој, ти го честитам роденденот. Ти ги посакувам сите благослови на светот и Божјата благодат. Сакам да ти се извинам. Се извинувам што те вознемирив со моето однесување, моите постапки, мојот погрешен начин на живот.

Сега сум во Ингушетија во Центарот за рехабилитација Иман. Тука се рехабилитирам, се опоравувам од своите штетни постапки и навики. Мојата трезвеност нека ти биде роденденски подарок. Среќен роденден!“, рече Александар

Во видеото можете да го видите необичниот изглед на Александар. Тој е голобрад и има електронска бројаница во десната рака, онаква каква што муслиманите обично ја користат за своите молитви.

Дополнително, судејќи по видеото, Емелијаненко си ги обоил косата и брадата. И покрај сега разоткриените гласини за неговото преобраќање во исламот, многу обожаватели продолжуваат да веруваат дека Александар одлучил да ја промени религијата.

Александар повеќе од три месеци е на рехабилитација во Ингушетија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО