И Џо Роган виде „кражба“ во пресметката на Хејни и Ломаченко

Коментаторот на УФЦ Џо Роган го коментираше резултатот од боксерскиот меч за титулата апсолутен шампион во лесна категорија (до 61,2 килограми) меѓу Девин Хени и Васил Ломаченко.

Потсетуваме, борбата меѓу Хејни и Ломаченко се одржа на 21 мај во Лас Вегас (САД) и заврши со победа на Американецот со едногласна одлука (116-112, 115-113, 115-113).

„Верувам дека Ломаченко е ограбен. Коментаторите се обидоа да не зборуваат за тоа, рекоа дека рундите се тесни, но јас не го видов тоа. Што се однесува до мене, Ломаченко победи во две рнди“, рече Роган како дел од промоцијата на неговиот подкаст.

Поразот од Хејни беше трет во кариерата за 35-годишниот Васил Ломаченко. Претходно загуби од Американецот Теофимо Лопез и Мексиканецот Орландо Салидо.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО