Нејт Дијаз пушти свое промо видео за УФЦ 244

44

Борецот во полусредна категорија на УФЦ, Нејт Дијаз објави промо за неговиот претстоен настап на УФЦ 244.

Тој ќе се сретне со Хорхе Масвидал во борбата за титулата „Најлошото копиле“. И двајцата доаѓаат по атрактивни победи – Дијаз го совлада Ентони Петис на УФЦ 241, а Масвидал го нокаутира Бен Аскрен на УФЦ 239.

Дуелот е еден од најинтересните што може да го видиме во полусредна категорија, а актерот Двејн Џонсон – Рок ќе биде во Медисон сквер гарден, за да го закачи победничкиот појас на победникот.