Пораз на Величковиќ во вториот настап за ПФЛ (ВИДЕО)

Бојан Величковиќ (16-7-1) е поразен во вториот настап за Професионалната фајтерс лига (ПФЛ).

Откако во почетокот на јуни го нокутира Џонатан Вестин, српскиот велтераш е поразен во Атлантик Сити со едногласна одлукана судиите од Магомед Магомедкеримов (20-5).

Во главната борба на вечерта, Реј Купер III (15-4), кој пред еден месец и половина го нокаутира Џејк Шилдс, за само 18 секунди го смете Украинецот Павел Куш (23-6).

Џејк Шилдс (33-10-1-1) со одлука на судиите беше подобар од Херман Терад (15-5-1), додека Рик Стори (21-9) со давење од позади во втората рунда славеше против претходно непоразениот Карлтон Минус (9-1-1НЦ).

Двократната олимписка победничка во џудо Кајла Харисон (2- 0) во својот втор ММА настап со технички нокаут во третата рунда ја победи Џозет Котон (8-2).

Борбата Величковиќ-Магомедеримимов започнува во 5:00.

https://www.facebook.com/PFLmmaLive/videos/2160322410661938/

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО