Холм во ТОП 10, Андерсон Силва падна за три места

anderson cb ufc

По секој настан УФЦ ja објавува најновата листа на најдобрите борци po категории, така беше по УФЦ 184, што се одржа минатиот викенд во Лос Анџелес.

 Иако УФЦ 184 донесе некои интересна и важни борби, тоа немаше значително влијание на позициите на борци во оваа категорија. Холи Холм со поделена одлука на судиите дојдоа до победа против Ракел Пентингон, а успешното деби во УФЦ му донесе пласман на десеттото место во бантам категорија.

 Но, најголемите промени се случиле во средна категорија, во која немаше меч минатиот викенд. Андерсон Силва падна за три места и сега е петти предизвикувач.

 Средна категорија: шампион Крис Вајдман

 1.Жакар Соуза

1.Лиото Мачида +2

3. Витор Белфорт +1

4. Лука Рокхолд +1

5. Андерсон Силва -3

6. Јоел Ромеро

7. Жерард Мусаси

8. Тим Кенеди

9. Мајкл Биспинг

10. Талес Леитес

11. ЦБ Долавеј

12. Костас Филипу

13. Тим Боеч  +1

14. Бред Таварес +1

15. Роан Карнеиро *НР

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО