16 медали за Акдемија Анастасов и трофеј за најдобра кадетска екипа на „Астерикс купот“

Академијата за теквондо Анастасов освои 16 медали на „Астерикс купот“ во Ниш, Србија.

Натпреварувачите на Академија Анастасов освоија 8 златни, 4 сребрени и 4 бронзени медали, воедно освоија и трофеј за прво место во кадети екипно.

На Купот учествуваа над 800 натпреварувачи од над 100 клубови од повеќе држави.

Ipon.mk/В.Д.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО