Конор Мек Грегор: Ќе направам Мајкл Чендлер тешко да го препознаат

Конор Мек Грегор напорно тренира за враќање и веднаш прогнозира како ќе помине против неговиот следен противник.

Не би бил Мек Грегор доколку не прибегне кон глупости и во исто време храбро предвидување полно со насилство. „Озлогласениот“ има борба со Мајкл Чендлер официјално потврдена за јуни и затоа им ветува на фановите дека ќе го видат најдоброто враќање од сите. Многу е можно тој да добие изведба на ноќниот бонус ако сакаме да го прифатиме неговиот збор.

Секако, ќе зависи и од Чендлер како ќе пристапи кон оваа борба. Ако сака да изненади од старт, може да ја однесе борбата на партер и таму да го победи Ирецот. Сепак, поверојатно е дека и тој сака да приреди квалитетно шоу за публиката, па ќе ги остави работите како што се. Во тој случај Мек Грегор треба да ги држи адутите.

Борбата меѓу двајцата борци, кои патем ќе се соочат во полусредна категорија (до 77 кг), ќе се одржи на 29 јуни за време на Меѓународната недела на борбите на турнирот УФЦ 303. Која е прогнозата на Ирецот? Брутално претепување на Чендлер и нокаут со удар во глава:

„Сега сум Терминатор. Имам титаниумска прачка што ми оди во коленото и во коската, сè до мојот зглоб. Оваа прачка е нераскинлива. Сакам и ќе работам да го втурнам тој удар во ногата против противникот и да го нокаутирам. Сакам да видам слика од себе во октагонот со скршена нога, а потоа сакам да видам слика од себе во октагонот со нога завиткана околу вратот или главата на противникот.

Мајкл Чендлер е совршен тип на противник за мене бидејќи сака да биде тепан, а јас сум човек кој сака да победи некого. Па со задоволство го кршам да не го препознаат и дома. Ќе победам со нокаут со удар во глава. Ја тестирам мојата нова челична нога и со неа го удирам Чендлер право во стомакот. Кога неговиот дух го напушта телото, тој е виден распослан на подот.

Ова е моето време да блеснам. И навистина ќе блескам. Тоа ќе биде најголемото шоу кое обожавателите ќе можат да го добијат. Мистик Мек се врати, душо, запомнете ги моите зборови“!

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ПОПУЛАРНО